Tradycyjnie KŻ Sztorm kończy sezon regatowy na początku października. Odbywa się wtedy Memoriał J. Sieradzkiego –„ Puchar 4 Wysp”. Spośród innych imprez, wyróżnia je fakt, iż załogi ścigają się między wyspami a nie jak zazwyczaj między bojami. Często pogoda bywa zdradliwa. Trudnością bywa wiatr, który potrafi nieźle namieszać –nagle zmienić kierunek i siłę. Jednego roku zawody odbywają się podczas deszczowej aury, a niekiedy październik wita żeglujących ostatnimi promieniami słońca. Mimo niepewnej pogody regaty te cieszą się ogromna popularnością wśród naszych przyjaciół żeglarzy, którzy z przyjemnością przyjeżdżają do naszego miasta, na naszą przystań.

 

 

XVIII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI DZ 17-18 sierpnia 2019 r.

Dla tych, co nie mają zielonego pojęcia co to DZ-ta, wyjaśniam: DZ-ta to dwumasztowa szalupa ratownicza, o ożaglowaniu gaflowym, o wadze ca 2500 kg (bez załogi) – mamy takową w KŻ SZTORM, stoi na wodzie wzdłuż brzegu stadionu…..PITER na obu burtach przy dziobie…

 

WSI SPOKOJNA…WSI WESOŁA…

KŻ SZTORM NA DOŻYNKACH GMINNYCH W PEŁCZYCACH

Dożynki –to Święto Plonów, które obchodzą głównie rolnicy i ich rodziny. To swojego rodzaju wynagrodzenie, za ciężka całoroczną pracę. Całej imprezie towarzyszą efektowe korowody, niezwykłe wieńce z plonów zbóż, wystawy regionalnego rękodzieła. Wśród tego całego barwnego widowiska nad malowniczym Jeziorem Pełczanka rozgrywały się dożynkowe regaty w których wzięliśmy udział. Przyjechaliśmy na zaproszenie Klubu Żeglarskiego „ Sztaksel” –Trenera Krzysztofa Wiklaka.

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas