"Płyń po morzach, rzekach i jeziorach, rozsławiaj imię polskich szkutników, przynoś chwałę banderze klubu macierzystego. Nadaję ci imię...". Taką formułę wypowiedzieliśmy na Przystani Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek dwa razy. Jedno z imion to „Pola” drugie „Feniks”. Zostały nadane dwóm Cadetom, które wzbogaciły flotę szkółki żeglarskiej prowadzonej przy Klubie.

Pamiętacie akcję zbiórki funduszy jaką Nasz Klub przeprowadził na portalu polakpotrafi.pl? Celem było zebranie 4000 zł by zakupić łódź klasy Cadet dla dzieci, które „wyrosły” z jachtów klasy Optimist. Ku zaskoczeniu i wielkiej radości organizatorów zebraliśmy 6500 zł. Pozwoliło to na zakup kolejnego Cadeta i generalny remont starego, znajdującego się na Przystani.

W sobotę 25. lipca „Pola” i „Feniks” zostały ochrzczone, zwodowane i opływane przy obecności Matek Chrzestnych. Jachty okazały się dzielne. Matką chrzestną „Poli” jest pani Dorota, która miała możliwość nadania imienia Cadetowi, ponieważ jako darczyńca wybrała taką „nagrodę” spośród dostępnych na portalu polakpotrafi.pl. „Feniks” natomiast został nazwany przez Julkę – uczestniczkę szkółki żeglarskiej. Nazwa została wyłoniona w konkursie ogłoszonym wśród „optimiściarzy” ze szkółki. „Feniks” – ponieważ łódka powstała niczym Feniks z popiołów, niemalże z niczego……

Uroczystość chrztu była także okazją do spotkania dzieci, ich rodziców i członków Klubu, wspólnej zabawy i biesiady przy kiełbaskach z grilla.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Darczyńcom i osobom, które zaangażowały się w akcję oraz działalność szkółki żeglarskiej.

Po raz kolejny okazało się, że wspólna idea łączy ludzi, że jest wiele osób, które chcą pomagać innym rozwijać ich pasję.

Film z chrztu Cadetow.

 

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas