Dzień Dziecka jest taką szczególną i bardzo radosną datą w kalendarzu. Nasz Klub Żeglarski Sztorm także postanowił przyłączyć się do tej zabawy organizując dla swoich wychowanków regaty z okazji Dnia Dziecka.

Tego dnia przystań stała się miejscem zmagań dla dziwnych i nieco zwariowanych konkurencji. Nasi młodzi żeglarze zostali podzieleni na dwie drużyny. Naprzeciw siebie do walki stanęły dwie drużyny: KOTWICE pod wodzą Natalki. Kotwice wspierali: Iga, Amelka, Oliwia, Kacper, Filip i Gabryś.

DOBRODZIEJE-to silna męska ekipa w skład której wchodzili: Oskar, Piotr, Sebastian, Kacper i Dorian. Ich kapitanem został Oskar.

Pierwsze punkty dzieciaki zdobywały na boisku: przerzucając piłkę nad głową, pod nogami, turlając się na murawie…Tutaj niepokonani byli Dobrodzieje.

Miejscem kolejnych zmagań była woda, czyli to co nasze dzieciaki kochają. Było ściganie na optykach z żaglem, tu bój o punkty dla swojej drużyny toczyli Kacper (Kotwice) oraz Sebastian (Dobrodzieje).

Na łódkach typu cadet swoimi zdolnościami chwaliły się starszaki: Natalia i Iga na swojej łódce „Igna” Oski i Oskar na „Optimusie”.

Tutaj był punkt za punkt.

Najwięcej śmiechu i zabawy było na rowerkowej konkurencji. Niektórzy przecież nie dosięgają stopami do pedałów. Każdy mocno wspierał swoją drużynę okrzykami oraz gromkimi brawami.

Po zakończonych szaleństwach przyszedł czas na odrobinę słodkości i kiełbasę z grilla. A wiadomo, taka kiełbaska najlepiej smakuje na pomoście w gronie przyjaciół.

Tego dnia po naszym jeziorze odbywały się bezpłatne przewozy jachtem DZ. Oczywiście nie mogło nas zabraknąć na tym rejsie.

Przez cały najmłodszych nurtowało jedno pytanie-kto wygrał te regaty? Kotwice czy Dobrodzieje?

W końcu po odebraniu dyplomów doczekali się wyników od Trenera. Jak stwierdził Trener Tomek tego dnia wygrały : DZIECI, bo to jest dzień w którym każde dziecko ma urodziny.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Szczególnie chcieliśmy podziękować CUK Ubezpieczenia, który dzięki przekazanym podarunkom sprawił dużo radości naszym pociechom.

Kolejny Dzień Dziecka już za rok -do zobaczenia.

 

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas