W minioną sobotę 22.06.2019 KŻ Sztorm zorganizował regaty z cyklu Pucharu Ziem Zachodnich. Była to już 3 edycja w tym roku, poprzednie odbyły się na jeziorze na Miedwiu oraz w Niesulicach.

Jako gospodarze kolejnych regat od kilu dni szykowaliśmy się na ten dzień. Planowaniu, omawianiu, nie było końca. W sobotę od rana na przystań zjeżdżały się załogi ze swoimi łódkami –małymi optykami oraz dużymi omegami. Przyjechali do nas goście z Myśliborza, Niesulic, Lubniewic oraz Stargardu. Poranne rozmowy, znajome twarze, szybka kawa, rozpakowywanie sprzętu a przy tym zastanawianie się kto tym razem okaże się lepszy. Każdy spragniony tego by móc rywalizować ze sobą na wodzie.

Godzina 10:30 oficjalne rozpoczęcie regat. Podniesienie bandery, omówienie trasy. Pierwszy start zaplanowany na godzinę 11:00. Tego dnia była wyjątkowo piękna pogoda, było praktycznie bezwietrznie, nic nie zapowiadało zmiany warunków, żadnej chmurki, żadnego mocniejszego podmuchu wiatru. Przez taką słoneczną pogodę sędziowie mieli trudności z ustawieniem odpowiedniej trasy dla optymistów. Zaplanowano rozegranie 6 wyścigów. Po godzinie 11:00, 15 najmłodszych rozpoczęło swoje zmagania. Ze względu na panujące warunki dzieciaki nie miały okazji do pokazania wszystkich umiejętności. Tego dnia decydował fart kto pierwszy dostanie odrobinę wiatru w żagle. Komu dmuchnie jako pierwszemu? Dzieciakom chyba to nie przeszkadzało. Mieli chwilę stojąc w „tratwie” (w sporej części rywalizacji) na koleżeńskie rozmowy. Jednak sędziowie kontrolując stan pogody zdecydowali na ukończeniu zawodów po 4 biegu.

Po podliczeniu punktów zmagania na jeziorze Barlineckim w klasie OPTYMIST, wygrał:

SZYMANEK FILIP (POL 9011) z Klubu MKS SZKUNER MYŚLIBÓRZ.

Drugie miejsce wywalczyła Dobroń Natasza (POL 901) MKS Szkuner Myślibórz.

Trzecie miejsce zdobył Wołoszyn Stanisław (POL 954) MKS Szkuner Myślibórz

Omegi rywalizowały w głębi jeziora, obok wysp. Tam również warunki pogodowe sprawiały im liczne niespodzianki. Jednak tacy doświadczeni i zapaleni żeglarze potrafili odnaleźć się w tej sytuacji. Udało się rozegrać 4 wyścigi.

Chyba nikogo nie zaskoczył fakt że zawody w klasie OMEGA wygrała ekipa z Lubniewic:

MISIASZEK MIROSŁAW/MISIASZEK MACIEJ/ŻURAWSKI MAREK (POL 272) LTS AKTYWNI LUBNIEWICE

Drugie miejsce : Mackiewicz Fabian/Dydyń Jacek/Wilewski Maciej (POL 338) z MKS Marina Nieulice

Trzecie miejsce : Szynkiewicz Andrzej/Gil Bartosz/Mrówka Grzegorz (POL 50) z KŻ Sztorm Barlinek.

Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na pyszną grochówkę, kiełbaskę z grilla i dzielenie się wrażeniami z wody. Spakowanie sprzętu, nagrodzenie zwycięzców i opuszczenie bandery. Oficjalnie zakończono regaty z cyklu Pucharu Ziem Zachodnich w Barlinku.

Ten dzień na pewno należał do udanych mimo że chwilami wydawać się mogło, że wiatr zasnął. Wystartowało 15 młodych żeglarzy, 11 załóg omeg i wszyscy szczęśliwie dopłynęli do mety. Cały dzień nad naszym bezpieczeństwem czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Barlinka oraz jednostka policyjna z Myśliborza. Dziękujemy Panowie.

Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim organizatorom imprezy. Każdemu kto nadzorował sprawny przebieg imprezy. Rodzicom dzieci szkółkowym za pomoc oraz słodki poczęstunek. Naszym sponsorom- ludziom o dobrym sercu za upominki dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy każdemu z uczestników za tak liczne przybycie do Barlinka. Za rywalizacje fair play. Dzieciakom za ich zapał i energię. Tym starszym, że ciągle do nas wracają, na naszą barlinecką przystań.

Do zobaczenia w Międzyrzeczu.

 

 

Tagged Under

 

 

 

 

 

 

 Wspierają nas